KES JOOVAD KÕIGE ROHKEM KOHVI? KONTORITÖÖTAJAD, RIIGITÖÖLISED VÕI ETTEVÕTJAD ?

Alusta hommikut kohviga

Tööinimesed vast teavad, et kohvita tööpäeva alustada ei ole mõistlik ega võimalik ning kohvipaus üheskoos kolleegidega on tööpäeva üks parematest osadest. Päeva jooksul tarbitud kohvi kogus on suuresti sõltuvuses aga sellest, millise ameti esindajad me oleme – ning sugugi ei tarbi kõige enam kohvi vaid kontoritöötajad.

Suurbritannias läbi viidud uuringust selgus (mõnevõrra loogiliselt), et kõige suuremad kohvijoojad on stressirikaste ametite esindajad: suurimad kohvisõltlased on ajakirjanikud, kellel on tihedalt kannul politseinikud ja õpetajad. Seejuures selgus, et kõigist 10 000st uuringust osalenust lausa 85% joob päevas vähemalt kolm tassi kohvi ning 70% usub, et ilma kohvita nad oma tööülesandeid hästi teostada ei suudaks. Samuti tuli uuringust välja, et mehed joovad kohvi veidi enam kui õrnema soo esindajad.

Millest aga tuleneb see, et mõni amet eeldab suuremat kohvitarbimist kui teine? Uuringu läbiviijate sõnul võib põhjus peituda nii teatud ametitega kaasas käivast kõrgendatud nõudmistest kui ka hilistest töötundidest, mis on sageli seotud ületöötamise ja töötajate puudusega. Oleme ju kõik kuulnud noortest reporteritest, kes veel hilistel õhtutundidel allikaid kätte üritavad saada, näinud väsinud politseipatrulle öisel ajal söögikohtades keha kinnitamas ning õpetajaid enne koolitundide algust paaniliselt kontrolltöid parandamas. Ehkki stress nende ametite esindajatel on kõrge, annab kohv neile energiat tööülesannetega hakkama saamiseks ning aitab tänu aju serotoniinitaseme tõstmisele ka muremõtetega paremini hakkama saada.

Suurimad kohvitarbijad ametikohtade kaupa on:

  1. Ajakirjanikud ja meediavaldkonna töötajad
  2. Politseiametnikud
  3. Õpetajad
  4. Torulukksepad ja kaubandustöötajad
  5. Meditsiiniõed ja meditsiinitöötajad
  6. Ettevõtete juhtivtöötajad
  7. Telefonimüügi operaatorid
  8. IT-töötajad
  9. Jaemüügi töötajad
  10. Sõidukijuhid
Loe edasi

Parimad õpetajad. Videos.

See on nagu kool, kus õpid läbi video. Kõik videod on tehtud Eesti parimate õpetajatega. Tunnid on nii huvitavad, et tahad lausa veel.

Eestis on palju häid õpetajaid. Aga nad töötavad erinevates koolides. Ühes koolis on Eesti parim geograafia-, teises kirjandusõpetaja, kusagil on parim matemaatika-, emakeele- ja keemiaõpetaja.

Toome nad kokku ja teeme videod. See ongi videoõpik.

Vaata 3-minutilist tutvustust:

Teeme seda koos: 

Efektiivne ja lõbus

Raamatu lugemisest ja teise inimese jutust (ka õpetaja jutust) mäletame hiljem vaid 10-20 protsenti. Video vaatamisest (kus on tekst, heli ja pildid koos) jääb meelde 50% ja kui kaasatame õppija pärast videot arutelusse või ta vastab küsimustele, mäletab ta 70%. Silmaring  teeb õppimise lihtsaks ja õpitu jääb meelde ka.

Kuidas silmaring.ee erineb?

Õppematerjalidega veebilehti on mitu, aga noor ei käi seal. (Seega need ei täida oma eesmärki.) Noor veedab aega seal, kus on huvitav: facebook, youtube jne. Aga tegelikult võib ka õppimine olla huvitav. Kui esineja on oma aines meister ja annab seda innustunult, kuulame huviga. Eestis on palju häid õpetajaid. Teeme nendega huvitavad videod ja anname kõigile tasuta vaatamiseks.

Sulle meeldib see mõte? Siis vaata Ken Robinsoni TED ettekannet. Päris mõnusad 20 minutit.

Aita sina ka, teeme koos sellise veebi. Vaata siit, kuidas.

Loe edasi

Hinda õpsi

Mida õpetajad tagasisidest arvavad

Me peame suurelt mõtlema. Konstruktiivset kriitikat on õpetajale arenguks vaja.
Ivika Hein
emakeele- ja kirjandusõpetaja

Kellelegi ei meeldi kriitika, aga aus kriitika viib elus edasi.
Helina Mõisamaa
1. klassi abiõpetaja

Alati on keegi, viiekümnest üks, kes paneb halva hinde. Aga see on hea hindamise süsteem.
Tairo Talvis
kehalise kasvatuse õpetaja

Hinda oma õpetajat

Otsime Eesti parimaid õpetajaid. Just õpilaste arvates, mitte kooli või kellegi teise. Tahame teada, kes Sulle meeldib.

Meie kogume arvamused kokku ja selgitame välja, kes on Eesti parimad õpetajad. Nendega teeme ägedad videod ja õppimine muutub Sulle palju huvitavamaks ja teemad selgemaks.

Hinda kõiki oma õpetajaid ja kommenteeri. Ole täitsa aus, see on anonüümne.

   

Sinu õpetajat pole? Lisa tema ka

  Eesti keelKirjandusInglise keelVene keelSaksa keelPrantsuse keelMuu võõrkeelMatemaatikaLoodusõpetusGeograafiaBioloogiaKeemiaFüüsikaAjaluguInimeseõpetusÜhiskonnaõpetusKunstiõpetusTööõpetusKäsitööMuusikaKehaline kasvatusArvutiõpetusInformaatikaJoonestamineKunstiajaluguMajandusõpetusPsühholoogiaUsundiluguKodundusMeediaõpetusTehnoloogiaõpetusMuu õppeaineÕigusõpetusEesti ajaluguRiigikaitseTerviseõpetusFilosoofia Valmis

Õpilased hindavad kõrgelt

Hindamise ja kommenteerimise näol on tegemist vaba ühiskonna võimalusega esitada avalikult oma seisukohti. Tuleb meeles pidada, et tabelis toodud koondhinne on subjektiivsete hinnangute aritmeetiline keskmine. See võib olla mõjutatud hindajate hetkemeeleolust, viimasest hindest selles aines, sotsiaalsest survest jne. Hinnet alla 3.0 tabelis ei näidata. Kas hindaja ka tegelikult on (olnud) selle õpetaja õpilane, ei kontrollita. Silmaring MTÜ ei vastuta kommentaaride sisu ja asjakohasuse eest, kuid jätab endale õiguse eemaldada sobimatud kommentaarid. Kui lehel on midagi valesti, anna meile märku info@silmaring.ee.

Loe edasi